TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ
Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu
  • 18.02.2016
  • 3,710

Prof. Dr. Gürcan Eskitaşcıoğlu

1987 yılında Ankara  Üniversitesi  Dişhekimliği  Fakültesinden  mezun olan  Eskitaşçıoğlu aynı yıl  Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı. 1991 de  Bilim Doktoru ünvanı aldı. 1996 da Doçent, 2002 yılında Profesör oldu.

Ankara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültelerinde öğretim üyesi olarak görev yapan Eskitaşcıoğlu , Cumhuriyet Tarihinin  20. Dişhekimliği Fakültesi olan YYÜ Dişhekimliği  Fakültesini kurarak 8 yıl Dekanlık,  Üniversiteler Arası Kurul Üyeliği, Doçentlik, Uzmanlık ve Eğitim komisyonlarında  görevler yapmıştır.

Prof. Dr. Gürcan Eskitaşcıoğlu’nun dental implantlar, dental fiberler, adeziv restorasyonlar, seramikler, dijital dişhekimliği, biomekanik ve biyomimetik ile  ilgili  50  tanesi SCI'e giren dergilerde yayımlanan 100 ün üzerinde bilimsel çalışması ve  bu makalelerine yapılan atıflar bulunmaktadır. Çok sayıda uluslar arası / ulusal konferansları ve bilimsel çalışmaları olan Prof. Dr. Eskitaşcıoğlu, IAD, IADR, EPA  üyesi ,TDB Akademi Genel Sekreteri ve ADO YK Üyesi ve ADD Kurucu Başkanıdır.

Dr. Eskitaşcıoğlu halen Ankara da özel kliniğinde çalışıyor ve kurucusu olduğu Pİ Akademik Eğitim Hizmetler Şirketinde Adeziv Dişhekimliği, İmplantoloji ve Dijital Dişhekimliği alanlarında eğitimler vermektedir.