TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ
TDB 23. Uluslarararası Dişhekimliği Kongresi
  • 09.03.2018
  • 1,991

 

TDB 23.Uluslararası Dişhekimliği Kongresi, 23 Eylül 2017 Cumartesi günü İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan kapanış töreni ile sona erdi.

21 Eylül 2017 tarihinde başlayan Kongre bilimsel programı kapsamında 22’si yabancı 88 konuşmacı mesleğin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmelerini meslektaşlarımızla paylaştılar. Gerçekleştirilen 12 panel, 53 konferans, 16 kurs, 2 uydu sempozyumu, 1 forum oturumu ve yardımcı personel eğitimi ile bilimsel program katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Expodental 2017 ise;  24 Eylül 2017 Pazar günü de devam etti. 4 gün süren ve 5000 m2 alanda kurulu,  14'ü yabancı, 163'ü yerli, toplam; 177 firmanın bulunduğu Expodental'de , cazip fiyat ve ürün seçenekleri ile meslektaşlarımız buluştular.

Kongre kapanış töreni, artık gelenekselleşen ve başından sonuna kongremizin hikayesini anlatan kapanış filminin gösterimi ile başladı.

Filmin ardından İstanbul Dişhekimleri Odası ve Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Turhan Atalay  ve TDB Genel Başkanı Dr.A.R.İlker Cebeci birer konuşma yaptılar.

İstanbul Dişhekimleri Odası Başkanı Prof.Dr.Turhan Atalay, 1 yıl gibi uzun bir çalışma maratonunun ardından sayısal verileri itibariyle dişhekimi ve firma  memnuniyetinin son yılların en yüksek olduğu  bir Kongre yaşandığını belirterek, bu çalışmada Kongre Organizasyon Komiteleri İstanbul Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulunun ve çalışan personelin yoğun ve özverili emeklerinin olduğunun altını çizdi. TDB Merkez Yönetim Kuruluna da destekleri için teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

TDB Genel Başkanı Dr.A.R.İlker Cebeci ise  yaptığı konuşmasında, “Sizlerin değerli katılımları ile her geçen gün güçlenen TDB kongreleri tarihinin en yoğun dişhekimi katılımı ve yine tarihinin en kapsamlı dental sektör fuarı 16.Dönem TDB Merkez Yönetim Kuruluna nasip oldu. Daha önce 13 kez İstanbul’da yapılan kongrelerin ardından, bu yıl gerçekleşen 23. Kongremizde TDB’nin yakaladığı bu başarının tesadüf olmadığını belirtmem gerekir. Açılış konuşmasında belirttiğim gibi TDB; proaktif, hızlı reaksiyon veren, değişime açık olan, bilgi esaslı karar verme sürecini benimseyen bir yapı kazanmıştır. Görev ve sorumluluklarını her dönem gözden geçiren, kendisini sürekli güncel tutmaya çalışan yapısıyla TDB’nin,  İDO ve organizasyon komitesinin işbirliği ve özenli çalışması yaşadığımız kongrenin başarı kaynağıdır.” dedi.

Dr. A. R. İlker Cebeci’nin konuşması için tıklayınız…

Konuşmaların ardından TDB Öykü Yarışmasında dereceye girenler sahneye davet edildi. 32 eser sahibinin toplam 42 öyküyle katıldığı yarışmada;  'Bana Bağlanmamalısın' ve 'İkindiye Kadar' isimli öyküleri ile birinciliğe Dişhekimi Tevfik Emre İmamoğlu, ikinciliğe 'Yaranın İntiharı' isimli öyküsü ile Dişhekimi Bilge Kılıç ve üçüncülüğe 'Sonsuz Sokaklar Yalnızlığı' isimli öyküsü ile Dişhekimi Berkant Sezer layık görüldü.  Jüri Özel Ödülünü ise 'Değişik' isimli öyküsüyle  Dişhekimi Serdar Devrim Erkmen  ve  'Aladağ'da Bir Kuş Var' isimli öyküsüyle Dişhekimi Osman Erkan Özaydın aldılar. Günün anlamını ifade eden TEMA Vakfına ait birer ağaç sertifikası TDB Genel Başkanı Dr.A.R.İlker Cebeci ve İstanbul Dişhekimleri Odası ve Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Turhan Atalay tarafından Ödül sahiplerine   takdim edildi.

TDB 23. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapanışında  kongre ana sponsorları; Sensodyne, Signal, Colgate, ­İpana - Oral B, L­ister­ine, Türki­ye ­İş Bankası, Renault, 3M Espe, Sanovel, GC, Kulzer, Turkuaz Dental, Drogsan, Acteon ve Bicon Dental Implants yetkilileri sahneye davet edilerek Kongreye katkılarından dolayı  birer teşekkür belgesi  sunuldu.

Daha sonra sahneye TDB Merkez Yönetim Kurulu, Yüksek Disiplin Kurulu ve Merkez Denetleme Kurulu Üyeleri, İstanbul Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile  Organizasyon Komitesi Üyeleri, Organizasyon Firması yetkilileri,  TDB İdare Müdürü, İstanbul Dişhekimleri Odası  personeli ve kongrede görevli host ve hostesler  davet edilerek katkılarından ötürü  teşekkür  edildi.

TDB Kongrelerinde artık geleneksel hale gelen bayrak devir teslim töreninde ise İstanbul Dişhekimleri Odası ve Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Turhan Atalay  ve  TDB Genel Başkanı Dr.A.R.İlker Cebeci, gelecek sene Ankara’da  yapılacak kongreyi düzenleyecek olan Ankara Dişhekimleri Odası Dr.Faik Serhat Özsoy’a  törenle Kongre Bayrağını teslim etti.

En son olarak yapılan hediye çekilişinde en büyük ödül Tekmil-Epika firmasına ait bir ünit, Cellini firmasından bir adet masaj koltuğu ve   3M, Batı Dental,  Dentsply, GC, Kavo Kerr, Othero, Tekmil-Epica, Qiuntense, UMG,  Zhermack firmalarının verdiği diğer hediyeler de yapılan çekilişlerle sahiplerini buldu.

Ve  10.009  gibi rekor  katılımcının yer aldığı bir  kongre daha sona ererken, 24.Kongremizde Ankara’da buluşmak üzere İstanbul’a veda edildi.


Kongre Haberleri