TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ

KONFERANSLAR (K)
 • 1,436

Çocuk Dişhekimliğinde Yeni Yaklaşımlar


TDB Akademi, dişhekimlerinin vermekte oldukları ağız-diş sağlığı hizmetinin kalitesini yükselterek toplumun ihtiyaçlarının daha etkin bir şekilde  karşılanabilmesi için bilimsel temelli bilgi güncelleme ye ve gelişmeye imkan verecek konferanslar programlamıştır. TDB Akademi gerek konuları gerekse konuşmacıları ile geniş bir yelpazede planladığı bu konferanslarla meslektaşlarının mezuniyet sonrası meslek hayatlarında ihtiyaçları olan sürekli değişim ve gelişime katkı vermeyi hedeflemektedir.


Mesleki gelişim için düzenlenen bu konferanslara katılım ücretsiz olup kayıt zorunludur.   


ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR

Çocuk diş hekimliğinde güncel uygulamalar, gerek restoratif tedavilerde son gelişen teknikler,0 gerekse minimal invaziv prensipleri ve bu doğrultuda kullanılan ve yeni geliştirilen materyalleri içermektedir. Sunumda son dönemde öne çıkan pediatrik zirkonyum kuron uygulamalarına yer verilecek, başlangıç çürüklerinin önlenmesinde non-invaziv bir yöntem olarak kabul gören düşük viskoziteli ve ışıkla sertleşen rezinlerin mineye infiltrasyonu (ICON) yönteminden bahsedilecektir.  Diş çürüğü oluşumunun en erken safhası olarak bilinen başlangıç çürük lezyonları (beyaz nokta lezyonları)nın  erken dönemde durdurulması, tedavisinde kullanılacak olan yeni nesil remineralizasyon yöntemleri ve CPP-ACP içerikli jel ve vernikler, biyoaktif camlar, nano hidroksiapatitler, propolis, ksilitol, kitosan gibi ajanlardan bahsedilecektir.

Çocuklarda diş çürüğünün yanı sıra travma gören genç sürekli dişlerde uygulanan apeksifikasyon tedavisi ve kök ucu açık nekrotik dişlerde uygulanan ve kök ucu gelişimini stimüle eden rejeneratif endodontik tedaviler olgu örnekleri eşliğinde anlatılacaktır.

 • İlgili Kişi

     0422 323 81 91
     

 • Bilgi

  Etkinlik No :
  Etkinlik Türü : Konferans
  Etkinlik Alanı :

 • Zaman

  SAATİ:14:00-16:00

 • Yer

  Teymur Continental Otel/GAZİANTEP

 • Ücret

  Kayıt ZORUNLUDUR
  Katılım ÜCRETSİZDİR.