TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ

UYGULAMALI KURSLAR (UK)
 • 3,068

İnsizyon ve Sutür Kursu (UK 001)


Ağız-diş sağlığı hizmetlerinin kalitesinde güncel bilginin beceriye dönüştürülmesindeki seviye önem taşımaktadır. Klinik başarının olmazsa olmazı dişhekimi manüplasyonundaki yeterlilik ve başarının geliştirilmesi için TDB Akademi, etkinlikleri arasında uygulamalı kurslara da yer vermiştir. Bu eğitimlerle güncel bilimsel bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi hedeflenirken, kurs konularında geniş deneyime sahip akademisyenlerle bire bir mesleki iletişim kurulabilecek ve kurs bitiminde yapılacak mesleki sınavla kurstan kazanılan eğitimin ölçme ve değerlendirmesi yapılmış olunacaktır.


Kurslar Cuma, cumartesi ya da hem Cuma-cumartesi olmak üzere tek ya da 2 gün olarak planlanmış olup katılımcılar için farklı kategorilerde ücretlidir. Ön kayıtla başvuruların alınacağı uygulamalı kurslar sonrasında katılımcılara kurs sertifikası verilecektir.  


Cerrahi oldukça kapsamlı ve keyifli bir branş olmasının yanı sıra cerrahinin öğrenilmesi ve efektif olarak iyi işlerin ortaya çıkarılabilmesi, öğrencilikten pratik hayata her basamağı özümsemeyi, malzeme bilgisine hakim olmayı ve tatbikîde açtığımız flebi kapatabilmeyi kapsamaktadır. Stur prensipleri ve teknikleri, yapılan cerrahi işlemlerin post operatif donemde hasta komforu ve ileri dönem operasyonun başarısı konularında ciddi öneme sahiptir. Özellikle yapılan cerrahi işlemin derinliği, yumuşak dokunun yapısı ve durumu, operasyon için nasıl bir yol izleneceğini önceden planlamak ve bilmek, yolun sonunda karşılaşılabilecek problemlerin çözümlerine ışık tutmaktadır. Genel olarak nerde hangi sütur tekniğinin kullanılacağı ve nasıl yapılacakları konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağımız bir konu anlatımı yapacağız.

 • Bilgi

  Etkinlik No : UK 001
  Etkinlik Türü : Uygulamalı Kurs
  Etkinlik Alanı : Cerrahi

 • Zaman

  04 Haziran 2016 09.00-18.00

   

 • Yer

  ANKARAKızılırmak Mah. 1446. Cad. Alternatif İş Merkezi No:12/38 Çukurambar - Çankaya/ANKARA

 • Ücret

    Toplam
  TDB Üyesi 250TL
  TDB Üyesi Değil 375TL
  Yeni Mezun * 125TL
  * 2011 - sonrasi mezunu ve TDB  uyesi olmak