TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ AKADEMİ
Doktor Öğretim Üyesi Peyami Hocaoğlu

1979 yılında Sivas’ta doğmuştur. İlk ve ortaokul eğitimini Sivas’ta, lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. 2002 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır. 2009 yılında Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uzmanı olmuştur. Aynı yıl Kocaeli Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde uzman diş hekimi olarak göreve başlamıştır. 2010 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. 2011 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde vatani görevini yapmıştır. 2012 yılında Avusturya Innsbruck’ da Leopold-Franzens Üniversitesi Tıp Fakültesi Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Anabilim dalında 3 ay süre ile misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur.

Yurt içi ve yurt dışında basılmış çok sayıda yayınları, ulusal ve uluslararası kongrelerden sunulmuş tebliğleri ve konferansları bulunmaktadır. İlgi alanları, implantolojide kemik ve yumuşak doku düzenlemeleri ve augmentasyonları, maksiller sinüs cerrahileri, implantolojide kullanılan biyomateryaller, ileri derecede atrofik çenelerin tedavileri ve ortognatik cerrahidir.

 

Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği üyesidir. Halen Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışan Dr. Hocaoğlu evlidir ve bir çocuk babasıdır. İyi seviyede İngilizce ve orta seviyede almanca bilmektedir.